top of page
HARMONOGRAM
DOSTAWA
NAZYWANIE ZDJĘĆ
PRZEGLĄD SESJI ZDJĘCIOWEJ
SPRZĘT
OŚWIETLENIE
Zdjęcia potraw i produktów
Zdjęcie Hero
Wskazania i przeciwwskazania
Airbnb_Logo_edited.png

Wytyczne

V 1.2 - 2023.08.29

OCUS LOGO

Pyszne.pl łączy ze sobą konsumentów i restauracje za pośrednictwem swojego globalnego, internetowego serwisu dowozu jedzenia. Ta firma, mająca swoją siedzibę w Amsterdamie, powstała w styczniu 2020 roku w wyniku połączenia dwóch światowej klasy partnerów Takeaway.com (założonego w 2000 roku w Holandii) oraz Just Eat (założonego w 2001 roku w Danii). Aby zwiększyć satysfakcję klientów, Pyszne.pl pracuje nad wykonaniem zdjęć każdego dania oferowanego przez partnerujące restauracje, co pomaga klientom lepiej zrozumieć to, co zamawiają, i tworzy dla nich jeszcze lepsze ogólne wrażenia.

HARMONOGRAM

Pamiętaj, że jeśli fotografujesz tę samą restaurację dla kilku klientów, zdjęcia muszą się różnić ze względów prawnych.


Zdjęcie dania/produktu zostanie przycięte do formatu obrazu 4:3 oraz 1:1. Upewnij się, że na oryginalnym zdjęciu pozostawiono wystarczająco dużo przestrzeni, aby zdjęcie dania w formacie 1:1 nie zostało przycięte.


Jak zaplanować sesję zdjęciowąJeśli planujesz po raz pierwszy i nie masz pewności, od czego zacząć, postępuj zgodnie z zawartymi tutaj instrukcjami.


Przyjmując zlecenie, będziesz reprezentować OCUS w oczach naszego klienta. Liczymy, że wykażesz się profesjonalizmem. Dzień oraz godzina sesji zdjęciowej zostały potwierdzone przez restaurację. Prosimy, nie przekładaj sesji na inny dzień. W wyznaczonym dniu sesji, restauracja będzie na ciebie czekała.⚠️ Zlecenia różnią się od siebie. Sprawdź na platformie OCUS, ile zdjęć powinieneś zrobić i potwierdź z właścicielem restauracji, ile dań ma do przygotowania


⚠️ Rób zdjęcia tylko tych dań, które aktualnie znajdują się w menu restauracji. Możesz to sprawdzić, korzystając z linku, znajdującego się w opisie zlecenia.

DOSTAWA

Kiedy i jak przesyłać swoje zdjęcia?Najważniejszą rzeczą dla Ciebie jest zrobienie świetnych zdjęć. W celu zapewnienia spójności, OCUS zajmuje się postprodukcją wewnętrznie. Prosimy o przestrzeganie poniższych wymagań, dzięki czemu nasi klienci będą zadowoleni z realizacji zlecenia. • Nie edytuj żadnych ze swoich zdjęć (nie przycinaj, nie poprawiaj).

 • Nie usuwaj z plików ich metadanych.

 • Wybieraj najlepsze ujęcia i nie wysyłaj więcej plików, niż jest to wymagane.

 • Przestrzegaj poniższej konwencji nazywania plików (rób notatki podczas sesji, aby posiadać wszystkie potrzebne informacje).


⚠️ Jeżeli coś uniemożliwia Ci ściśle przestrzegać tych wytycznych podczas sesji zdjęciowej, poinformuj nas o tym, zamieszczając komentarz na swoim pulpicie, po przesłaniu zdjęć.

NAZYWANIE ZDJĘĆ

Aby poprawnie nazwać zdjęcia, skorzystaj z linku do menu restauracji, widocznego na stronie zlecenia. Skorzystaj z niego podczas sesji zdjęciowej, aby zweryfikować nazwy potraw z osobą kontaktową na miejscu. To, co fotografujesz, musi dokładnie odpowiadać temu, co będzie dostępne w aplikacji Pyszne.pl, gdyż w przeciwnym wypadku Twoje zlecenie nie zostanie zatwierdzone.


Prosimy o zmianę nazw plików zgodnie z następującą strukturą:


 • Zdjęcia dań i produktów: Dish_name.jpg

 • Zdjęcia Hero: Hero.jpgPrzykłady:


 • Cheeseburger_z_frytkami.jpg

 • Hero.jpg


Upewnij się, że przesyłasz pliki do właściwej kategorii, a następnie, aby przesłać pliki do OCUS, potwierdź zakończenie procesu przesyłania, klikając „Wyślij wszystkie multimedia”.


⚠️ Prześlij swoje zdjęcia przed północą dnia sesji zdjęciowej.

⚠️ Zachowaj swoje pliki RAW do chwili zatwierdzenia zlecenia.PRZEGLĄD SESJI ZDJĘCIOWEJ

Twoim celem jest robienie apetycznie wyglądających zdjęć, które zachęcą do zamawiania jedzenia na platformie Pyszne.pl.


⚠️ Pamiętaj, aby zawsze robić zdjęcia w formacie RAW, ale na platformę OCUS przesyłać tylko pliki JPG. Jeśli chcesz zadać nam jakieś pytania, skorzystaj z naszego Centrum pomocy, link znajdziesz na dole tej strony. Z przyjemnością Ci pomożemy!


SPRZĘT

Camera.png

Pełna klatka lub APS-C


Ustawienia ogólne:

 • Maksymalnie ISO: 400

 • WB: 5700 K

Lens.png

35-90 mm (pełna klatka)


Ustawienia ogólne:

 • Przysłona: f/8 - f/11

Tripod.png