top of page
ROZVRH
DODÁNÍ
Pojmenování
FOTOGRAFOVÁNÍ
PŘÍPRAVA
SVĚTLO
Vertikální fotografie
Horizontální fotografie
Airbnb_Logo_edited.png

Fotografování pro sociální sítě

V 1.0 - 2021.12.21

OCUS LOGO

Foodora je jeden z nejúspěšnějších českých start-upů. Široký výběr restaurací, garance spokojenosti, vlastní vývoj i logistika. Od roku 2014 navíc patříme do rodiny Delivery Hero, která nám poskytuje jedinečnou možnost získávat a sdílet know how z celého světa. Naší hlavní ambicí je neustále se rozvíjet a zlepšovat naše služby, abychom se udrželi na špičce technologického vývoje. Věříme, že to všechno vede ke spokojenosti našich zákazníků.

ROZVRH


POKYNY PRO PLÁNOVÁNÍ


Pokud fotografování připravujete poprvé a nejste si jisti správným postupem, řiďte se zde uvedenými pokyny a ujistěte se, že vůči majiteli podniku dodržujete správný postup.

Pokud přijmete tento úkol, budete pro zákazníka zástupcem společnosti OCUS. Spoléháme na to, že během nadcházející spolupráce prokážete vysoce profesionální chování.

DODÁNÍ


Kdy a jak dodám své snímky?

Aby byla zajištěna konzistence, zajišťuje společnost OCUS postprodukci interně. Respektujte následující požadavky, abychom zákazníkovi mohli dodat co nejlepší výsledek.


– žádné ze snímků neupravujte (neořezávat, neupravovat)

– nemažte metadata

– vyberte nejlepší snímky a neposílejte více souborů, než je požadováno

– respektujte níže uvedené pokyny pro pojmenování (během focení si dělejte poznámky, abyste zaznamenali všechny potřebné informace)

Pojmenování

Přidejte „Lifestyle_“ do sekvence všech obrázků např.: Lifestyle_01.jpg Lifestyle_02.jpg Lifestyle_03.jpg ...

– nahrajte soubory do každé kategorie. – po nahrání souborů nezapomeňte potvrdit vám přiřazené úkoly. /!\ Snímky odešlete ve stejný den, kdy proběhlo fotografování, před půlnocí. /!\ Soubory RAW neodstraňujte, dokud nebude vaše zakázka schválena.

FOTOGRAFOVÁNÍ

KLÍČOVÉ BODY 1) 10 fotografií jídla zachycujících atmosféru (5 vertikálních + 5 horizontálních). 2) lifestylové fotografie: zahrnují osoby (bez obličeje, pouze ruce, pohledy přes rameno, ...). 3) pečlivě dodržujte dodací postup. Další podrobnosti jsou uvedeny v dolní části stránky. Upravte tato doporučení podle situace a počasí. V případě potřeby použijte dlouhou expozici, ale nepoužívejte příliš vysokou citlivost ISO. Chápeme, že při každém fotografování může nastat neočekávaná situace. Při nahrávání fotografií na platformu OCUS se proto řiďte co nejlepším úsudkem a připojte komentář s popisem podmínek fotografování.


Níže uvádíme seznam rekapitulující všechny fotografie, které je potřeba pořídit.

PŘÍPRAVA

Camera.png

FOTOAPARÁT APS-C / plnoformátový snímač

ISO 100 - 800 max

Lens.png

35-90mm (plnoformátový snímač)

f/2 - f/11

Tripod.png