top of page
ROZVRH
DODÁNÍ
Pojmenování
FOTOGRAFOVÁNÍ
PŘÍPRAVA
SVĚTLO
Samostatné jídlo
Vícechodové jídlo
Pozadí snímku
Airbnb_Logo_edited.png

kulinářské focení

V 1.0 - 2021.12.21

OCUS LOGO

Foodora je jeden z nejúspěšnějších českých start-upů. Široký výběr restaurací, garance spokojenosti, vlastní vývoj i logistika. Od roku 2014 navíc patříme do rodiny Delivery Hero, která nám poskytuje jedinečnou možnost získávat a sdílet know how z celého světa. Naší hlavní ambicí je neustále se rozvíjet a zlepšovat naše služby, abychom se udrželi na špičce technologického vývoje. Věříme, že to všechno vede ke spokojenosti našich zákazníků.

ROZVRH


POKYNY PRO PLÁNOVÁNÍ


Pokud fotografování připravujete poprvé a nejste si jisti správným postupem, řiďte se zde uvedenými pokyny a ujistěte se, že vůči majiteli podniku dodržujete správný postup.

Pokud přijmete tento úkol, budete pro zákazníka zástupcem společnosti OCUS. Spoléháme na to, že během nadcházející spolupráce prokážete vysoce profesionální chování.

DODÁNÍ


Kdy a jak dodám své snímky?

Aby byla zajištěna konzistence, zajišťuje společnost OCUS postprodukci interně. Respektujte následující požadavky, abychom zákazníkovi mohli dodat co nejlepší výsledek.


– žádné ze snímků neupravujte (neořezávat, neupravovat)

– nemažte metadata

– vyberte nejlepší snímky a neposílejte více souborů, než je požadováno

– respektujte níže uvedené pokyny pro pojmenování (během focení si dělejte poznámky, abyste zaznamenali všechny potřebné informace)

Pojmenování

Samostatné jídlo: nazevjidla.jpg Vícechodové jídlo: hero.jpg Ujistěte se, že název jídla odpovídá nabídce restaurace v aplikaci Foodora.

– nahrajte soubory do každé kategorie. – po nahrání souborů nezapomeňte potvrdit vám přiřazené úkoly. /!\ Snímky odešlete ve stejný den, kdy proběhlo fotografování, před půlnocí. /!\ Soubory RAW neodstraňujte, dokud nebude vaše zakázka schválena.

FOTOGRAFOVÁNÍ

KLÍČOVÉ BODY 1) počet odevzdávaných fotografií Zkontrolujte zadání zakázky v uživatelském rozhraní nebo e -mailová upozornění od společnosti OCUS s podrobnostmi o zakázce. Tam se dozvíte, kolik jídel máte vyfotografovat. 2) Respektujte pravidla každého typu fotografie. V současné době je závazné světle šedé pozadí fotografie (na fotografii se nesmí objevit žádné tmavé nebo výrazné barvy). 3) vždy pamatujte na budoucí formáty pro aplikaci – pouze horizontální formát + pracujte s více poměry 4) úhel: 90° nebo 0°, aby byla napříč aplikací zachovaná konzistence – samostatná jídla musí být snímána z úhlu 90° (0° pro burgery, taco, burrito, sushi a nápoje) – kompozice jídel vždy z úhlu 90° (0° lze použít výjimečně pouze v případě nápojů, burgerů, ...) Při výběru úhlu vezměte v úvahu, jak jídlo nejlépe prezentovat


5) Rámování

Když fotíte hlavní jídlo s přílohou, hlavní prvek menu musí být uprostřed.

Pokud máte například burger a hranolky, musíte burger vycentrovat a ne celé jídlo. 6) Exekuce – odpovědnou osobu na místě požádejte o názvy jídel, budete je potřebovat k přejmenování fotografií – buďte při exekuci důslední. Další podrobnosti jsou uvedeny v dolní části stránky Podle situace a počasí upravte tato doporučení. V případě potřeby použijte dlouhou expozici, ale nepoužívejte příliš vysokou citlivost ISO. Chápeme, že při každém fotografování může nastat neočekávaná situace. Při nahrávání fotografií na platformu OCUS se proto řiďte co nejlepším úsudkem a připojte komentář s popisem podmínek fotografování.


Níže uvádíme seznam rekapitulující všechny fotografie, které je potřeba pořídit.

PŘÍPRAVA

Camera.png

FOTOAPARÁT APS-C / plnoformátový snímač

Obecná nastavení:

  • ISO 100–800 max

Lens.png

35-90mm (plnoformátový snímač)

Obecná nastavení:

  • Clona: f/8–f/11

Tripod.png